Eğitim iş izmir 4 nolu Yükseköğretim Şube 2.Olağan Kurulunu gerçekleştirdik.

Şube yönetim kurulumuz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 82.yılının 1 gün öncesinde toplanıp görev dağılımını yapmıştır.
Şube Başkanı :Haluk DAĞDEVİR
Şube Sekreteri. :Hülya Öz
Şube Mali sekrteri :Harun HEZER
Şube örgütlenme. Sek.:Gülsüm KAYA
Eğitim Sekreteri.:Dr. Öğr.üyesi Çağdaş CENGİZ
Şube Hukuk Sekreteri. : Engin SOFU
Basın Yayın sekreteri. :Nuri AZAPLAR
Emeğimiz, alınterimiz, Cumhuriyetimiz için hep birlikte mücadele edeceğiz.
Yaşasın Eğitim iş
Yaşasın Birleşik Kamu iş
Facebookmail

Şube Genel Kurulumuza Davet

Genel Kurul İlanı

Eğitim İş İzmir 4 No’lu Şube 2.Olağan Genel Kurulu 28  Ekim 2020 Çarşamba günü saat 10..00’da 504 Sokak No:34/A Şirinyer- İzmir adresindeki Şubemizde yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 2. toplantı çoğunluk aranmaksızın ;

31 Ekim 2020 Cumartesi Saat: 10.00’de 504 sokak No:34/A Şirinyer-İzmir adresindeki Şubemizde yapılacaktır.

Gündem: Açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı

Divanın Oluşması, Açılış konuşması

Yönetim, denetleme, disiplin kurulu raporlarının okunması, aklanması

Yeni seçilecek organlara adayların belirlenmesi, adayların kendilerini tanıtmaları

Seçimlerin yapılması, dilek ve temenniler.

Kapanış

Facebookmail

Eğitim İş 6. Dönem Genel Kurul Süreci

Değerli Üyelerimiz;
Eğitim İş 6. Dönem Genel Kurul Süreci uyarınca aşağıdaki tarihlerde işyerlerinde Temsilcilik Yönetimleri, Şube Delegeleri seçimi yapılacaktır.31 Ekim 2020 tarihinde Şube Yönetim Kurulu,, Şube Denetleme Kurulu, Şube Disiplin Kurulu seçimi ve Genel merkez Üst Kurul delege seçimi yapılacaktır. Tüm üyelerimizin yapılacak seçimlerde seçeceğimiz tüm organlara aday olma hakkı vardır. Demokrasinin gereği yapılan seçimlere katılım sağlamanız , aday olmanız, görev almanız konusunda katkılarınızı bekliyoruz.
Eğitim İş İzmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi
17 Eylül Perşembe 12,30 Ege Üniversitesi Ziraat Fak. Kantini (Temsilcilik yönetimi ve Delege Seçimi)
21 Eylül Pazartesi 12,30 DEÜ Tınaztepe Yerleşkesi Temsilcilik odası (Delege Seçimi)
22 Eylül 20202 Salı 12,30 DEÜ Buca Eğitim Fak. Temsilcilik Odası (Delege Seçimi)
22 Eylül 20202 Salı 12,30 DEÜ Dokuzçeşmeler Yerleşkesi Yabancı Diller Y.o. girişi (Delege Seçimi)
23 Eylül 2020 Çarşamba 12,30 İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlük kantini (Temsilcilik yönetimi ve Delege Seçimi)
24 Eylül 2020 Perşembe 12,30 DEÜ Sağlık Yerleşkesi, Deniz Bilimleri Enst. Tıp Fak. Dekanlık girişi (Delege Seçimi)
25 Eylül 2020 Cuma 12,30 DEÜ Rektörlük ve İlçeler Rektörlük Temsilci Odası (Delege Seçimi)

Facebookmail

Ege Üniversitesi Sticker Ücretinin İptali İçin Dava Açtık

Ege Üniversitesi yerleşke girişinde personel araçlarından alınan Sticker ücretinin iptali için mahkemeye başvurduk.
Ege Üniversitesi Rektörlüğü, 24.06.2019 tarihinde, “https://ege.edu.tr/h-5303/sticker_duyurusu_.html” internet adresinde yaptığı “STİCKER DUYURUSU” başlıklı işlem ile; “Üniversitemizde huzur ve güveni artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında Merkez Kampüs girişinde RFID (Elektronik Uzaktan Okuma) Sistemi kurulmuştur. Girişlerde sıkıntı yaşanmaması adına Sticker alınması için 35-TL Sticker Ücreti’nin Halkbank Bornova Şubesi TR270001200971400044000004 IBAN numaralı EÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı hesabına yatırılması ve makbuzla birlikte EÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne başvurulması önem arz etmektedir.” duyurusunda bulunmuştur
Her ne kadar “üniversitedeki huzur ve güveni arttırmak” gerekçesi ileri sürülmüş olsa da bu husus gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki; kampüs girişinde daha önce kullanılan giriş sistemi (bedelsiz olarak bariyerlerden kart ile giriş yapılması) zaten mevcut işlevi görmektedir. Öte yandan personellerin kullandıkları araçların hemen hepsinde mevcut otoban gişelerinde kullanılan HGS etiketlerinin, sisteme tanıtması sağlanarak sistem aktif hale getirilebilmektedir. Üniversite için özel bir etiket zorunlu tutulsa dahi, otobanlarda kullanılan HGS etiketleri için kurum ve kuruluşlarda yalnızca 7,5 TL ödenmektedir.
Ege Üniversitesi’ne 02.07.2019 tarihinde yaptığımız başvuru ile; sisteme önceden tanımlanmış plakalı araçlarla kampüse yapılan girişin herhangi bir güvenlik tehdidi oluşturmadığı, çoğu üniversitede söz konusu uygulamanın devam ettiği, bu nedenle uzaktan okuma sisteminin mevcut uygulamadan farkının somut şekilde ortaya konulması gerektiği; güvenlik gerekçesiyle böyle bir sistemin uygulanması gerektiği düşünüldüğü takdirde bu işlem için talep edilen 35,00-TL tutarındaki ücretin hangi kalemlerden oluştuğu ve hangi kriterlere dayanılarak talep edildiği; bu şekilde bir giriş ücretinin personel dışında kimlerden ve ne tutarda talep edildiği; vergi yükümlülüğünü yerine getiren kamu görevlilerinin huzur ve güveni sağlamaya yönelik işlemlerin kamu kaynakları kullanılarak sağlanması gerektiği gibi hususlar belirtilerek işbu işlemin hukuki belirliliğinin sağlanması ve hukuka aykırılığı açık olan ücret talebinin kaldırılması talep ettik.
Ege Üniversitesi rektörlüğü tarafından yasal süreler içinde talebimiz yerine getirilmediği gibi cevap da verilmemiştir.
Sticker uygulamasının iptal edilmesi için mahkemeye başvurduk.İzmir 4. İdare mahkemesinde görülecek dava sonucunda Hukukun doğru karar vereceğini Tüm Ege Üniversitesi personeli lehine karar vereceğini umuyor ve diliyoruz.
Mücadele Edenler Her Zaman Kazanamazlar
Ancak Kazananlar Her Zaman Mücadele Edenlerdir.
Eğitim İş İzmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi

Facebookmail