4/B li Arkadaşlarımızın yıllık izin hesaplamaları yanlışlığı için açtığımız İzmir 4. İdare mahkemesindeki duruşmaya katıldık.

Değerli Eğitim ve Bilim İşgorenleri

DEU Hastanede görev yapan üyemiz Yeşim Atasoy 4/B kadrosundan önce çalıştığı yılların kazanılmış hak aylığına sayılması için açtığımız davanın İzmir 4. İdare mahkemesindeki duruşmasına katıldık.
O yılların yillik izin hesaplanmasinda dikkate alındığını bu nedenle davamızın kabulünü talep ettik.
Duruşmada üyemizin özlük hakları için başarılı temsiliyeti nedeniyle Yuksekogretim avukatimiz Ozan Karakaya’ya teşekkür ederiz.
Üyelerimizin özlük haklarını koruyup kollayıp ileri taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.

Facebookmail

Arkadaşlarımızın eksik ödenen emekli ikramiyeleri için açtığımız davanı birini daha kazandık.

Fatmaana Özdeş ve Ali Uckun arkadaşlarımızın hak ettikleri emekli ikramiyelerinin eksik ödendiğini ve bu süreçte Eğitim İş’in sınıf sendikacılığının ve emek dayanışmasının bir gereği olarak onların ve onlar gibi 4/b statüsündeki arkadaşlarımızın hak arayışlarında yanlarında yer aldığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Bugün sevinçli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Avukatımız Ozan Karakaya’nın yapmış olduğu girişimler sonuç vermiş ve Fatmaana Özdeş’in emekli ikramiyesinin eksik ödenen kısmı hesabına yatırılmıştır. Peki bu bizim için yeterli midir? Tabii ki, hayır. Arkadaşımızın, idarenin hatalı ve gecikmeli işlemleri nedeni ile uğradığı zararların tazmin edilmesi için mücadelemiz sürecek. Bu haberi, benzer durumda olan Ali Uçkun Abimizin davasının da olumlu sonuçlanacağının işareti sayabiliriz. Eğitim İş olarak her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduğumuzu emek mücadelesinde dayanışmaya önem verdiğimizi belirttik ve bunu uyguluyoruz. Bu yoldaki en büyük güvencimiz hukukçularımız Av.Ozan Karakaya ve Av.Atalay Aksay; başarıları ve kazanımları ile sözlerimizi doğruluyorlar. Hak arayışında olan ve bizlere; Eğitim İş’e umut bağlayanlar adına çok teşekkürler.
Haydi arkadaşım Sen de Eğitim İş’e üye ol; Sen de güçlü ol.

Facebookmail

GÜNCEL SÖYLEŞİLER 2

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri
GÜNCEL SÖYLEŞİLER adı altında 15 günde bir şubemizde bir araya gelmeye devam ediyoruz. Çayımızı yudumlarken güncel olaylar üzerine fikir alışverişinde bulunacağız.
Bu haftaki konumuz hepimizin sıkça kullandığımız bilişim (sosyal medya) suçları olacak. Sosyal medyada bir paylaşımı beğendik acaba suç işledik mi?

Konuşmacı Eğitim İş Bölge Avukatı Av. Atalay AKSAY

31 Ocak 2018 Çarşamba 17.30 kimseye söz vermeyin.

Şubemizde sizleri bekliyoruz.Söyleşimiz herkesin katılımına açıktır.
Eğitim iş İzmir 4 Nolu (Yükseköğretim)Şubesi

Facebookmail

GÜNCEL SÖYLEŞİLER 1

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri
GÜNCEL SÖYLEŞİLER adı altında 15 günde bir şubemizde bir araya gelerek. Çayımızı yudumlarken güncel olaylar üzerine fikir alışverişinde bulunacağız.
Bu haftaki konumuz 696 sayılı KHK m. 121 ile düzenlenen sorumsuzluk halinin hukuksal değerlendirmesi idi Konuşmacı DEÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sendikamızın Hukuk Fakültesi İş yeri Temsilcisi olan Sayın Yrd.Doç.Dr. Münevver Aktaş hocamız bizleri bilgilendirdi.

Eğitim iş İzmir 4 Nolu (Yükseköğretim)Şubesi

Facebookmail

YÜKSEKÖĞRETİM İŞGÖRENLERİMİZİN ÖZLÜK HAKLARINI KORUYUP KOLLAYIP GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ.

YÜKSEKÖĞRETİM İŞGÖRENLERİMİZİN ÖZLÜK HAKLARINI KORUYUP KOLLAYIP GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ.
Araştırma Görevlilerinin 50/d – 33/a kadro geçiş taleplerinin sadece “personel yığılması” gerekçesi ile reddedilmesi hukuka aykırıdır. Her koşulda ifade ettiğimiz üzere, idarenin takdir yetkisi sınırsız olmayıp, bu takdir yetkisinin kamu yararına uygun olarak kullanılması keyfiyet içermemesi gerekmektedir.
Öte yandan Üniversitelerce, Yükseköğretim Kurulu onayı alarak belirlenen nesnel koşulları sağlayan Araştırma Görevlilerinin de kadro geçişlerinin gerçekleştirilmesi, bilimsel çalışmaların ve kurumun devamlılığı açısından esastır.
Sendikamızın Bölge Avukatı Atalay AKSAY ve Sendikamızın hem bölge Avukat hem de Yükseköğretim avukatı olan Ozan Karakaya’nın Kadro geçişlerine ilişkin olarak bu yıl içerisinde almış olduğumuz ikinci kararın, faydalı ve Yükseköğretim mücadelemize örnek olması dileklerimizle.
Eğitim İş İzmir 4 Nolu (Yükseköğretim) Şubesi

Haşim Karaman paylaştı: 10 Ocak 2018 Çarşamba

 

Facebookmail

TAŞERON BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

TAŞERON BİLGİLENDİRME TOPLANTISİ
Yaygın ve bilinen söylenişi ile Taşeron İşçisi durumundaki işçi arkadaşlarımızdan gelen istek doğrultusunda 696 sayılı KHK’nin 127.maddesi kapsamında sürekli işçi kadrolarına geçiş süreci ile ilgili olarak Şubemiz Avukatı Ozan Karakaya’ nin katilimi ile bilgilendirme toplantisi yaptik.
Eğitim İş İzmir 4 No’lu (Yükseköğretim) Şubesi

Facebookmail