KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri
1 Ünite Kan 3 kişiye Can veriyor diyerek Kan Bağışı Kampanyası düzenledik.
9 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 18.00’da Şirinyer Pazaryeri Migros önünde Kızılay’a kan bağışında bulunacağız.
Tüm Eğitim iş dostlarını 1 ünite kan vermek için bekliyoruz.
Eğitim İş İzmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi

Facebookmail

1 MAYIS KUTLAMALARI

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri
Birleşik Kamu İş İzmir Temsilciliği; Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi nedeniyle 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramını Uşak’ta anma kararı almıştır.İzmir Büyükşehir Belediyesi Önünden 1 Mayıs 2018 Salı günü sabah 09.30’da otobüsler hareket edecektir.Katılmak isteyenler Şube Sekreterimiz Haluk Dağdevir’e (0555 7156510) isimlerini yazdırabilirler.
Eğitimİş izmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi

Facebookmail

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Kapsamında Piknik Düzenledik

Ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı kutlamaları kapsaminda çocuklarımız ile birlikte güzel bir gun geçirdik.
katılımcılara subemizin günün anısına yaptırdığı Atatürk resimli tshirtlarimizi giydik.
İzmir Doğal yaşam parkını gezdik.
Daha sonra Sasali kent ormanında Piknik yaptik.
Çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme, mendil kapmaca oyunlarını oynarken çocuklar gibi sendik.
Ardından Halk oyunları kursiyerlerimiz bir gösteri sergiledi.
Ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı kutlu olsun.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi

Facebookmail

Eğitim iş Genel Başkanı Orhan YILDIRIM ve Eğitim iş Genel Sekreteri Ebru SUNGAR şubemizi ziyaret etti.

Eğitim iş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve Eğitim iş Genel Sekreteri Ebru Sungar şubemizi ziyaret etti.Yonetim Kurulu toplantımızı hep birlikte yaptık.Yuksekogretim gündemini degerlendirdik.Etkili sendikamızı Yetkili yapabilmek için görüş alışverişinde bulunduk.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi

Facebookmail

EĞİTİM-İŞ’TEN “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

Eğitim-İş, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 99. Yıldönümü nedeniyle,  “Ulusal Bağımsızlığın 99. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışması düzenledi.

Yarışmanın amacı, “Ulusal bağımsızlığı, ümidi olan gençlere adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak, ulus bilincini aşılamak ve de cumhuriyetimizin emanetçileri olan gençlerimizin Atatürk’e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak” olarak belirtildi.

Türkiye genelindeki tüm resmi ortaöğretim okullarının 9-10-11-12. sınıf öğrencilerinin katılabileceği ve eserlerin mektup türünde olacağı yarışmanın son katılım tarihi 4 Mayıs 2018 olarak belirlendi. Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar 1’er eserle başvurabilecek. Seçici komisyon tarafından Türkiye genelinde dereceye giren ilk 5 eser 18 Mayıs 2018 tarihinde ilan edilerek ödüllendirilecektir.

Türkiye genelinde ilk beşe giren eser sahibi öğrencilere kendi isteklerine göre iki kişilik Çanakkale gezisi ya da Ankara Anıtkabir gezisi, şube ve il temsilcilik elemelerinden geçerek Genel Merkeze gelen eserlerin sahibi öğrencilere de Nutuk, Atatürk imzalı kalem ve Atatürk imzalı anahtarlık armağan edilecek.

Ödül töreni 25 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Facebookmail

GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV DUYURUSU

Değerli Eğitim ve Bilim İşgörenleri;

                Yükseköğretim Kurumu 5 Nisan 2018 tarihinde Yükseköğretim Üst Kuruluşları ve Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği yönetmeliği uyarınca Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Merkezi yazılı sınav duyurusu yayınlamıştır.

Duyuruda merkezi yazılı sınav konuları yer almaktadır.30 Nisan 2018 tarihine kadar adayların ilan edilen kadrolar için başvuruları yapacağını, merkezi yazılı sınav sonrasında yönetmelik hükümleri doğrultusunda her kurumun kendisi tarafından sözlü sınav yapılmasını duyurmuştur.

Örgütlenme alanımız içinde bulunan kurumlardan; Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi kurum bazında Şef, Memur, Şoför, Koruma ve Güvenlik Şefi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Sağlık Teknikeri, Biolog, Hemşire, Kimyager, Programcı kadroları ilan etmişlerdir.

Ağustos 2015 yılında açılan sınavlarda; Şubemiz tarafında DEÜ Eğitim Fakültesi Konferans salonunda Sınavlara hazırlık eğitimi düzenlenmiştir. Bu sene yapılacak sınavlarda da benzer eğitim için DEÜ Rektörlüğü’nden yer talebi yapacağız. Uygun görülmemesi durumunda Şirinyer’deki Şube ofisimizde sınavlara hazırlık eğitimi düzenleyeceğiz. Ayrıca duyuruda belirtilen merkezi yazılı sınav konularına uygun eğitim materyalleri desteği sağlayacağız.

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi Şube Eğitim Sekreterimiz Nuri Azaplar ile görüşerek alabilirsiniz.

 Eğitim İş izmir 4 Nolu Yükseköğretim Şubesi

Facebookmail