TEB’ E TEŞEKKÜR EDERİZ.

DEÜ Tınaztepe yerleşkesinde bulunan Bankamatik ekranı gün ışığından olumsuz etkilendiği nedeniyle üyelerimizden gelen talebi banka yetkililerine ilettik.
Talebimizi dikkate alarak Bankamatik yönünü değiştiren banka yetkililerine teşekkür ederiz.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi

Facebookmail

ÜNİVERSİTELERDE TOPLU SÖZLEŞME İSTİYORUZ!

ÜNİVERSİTELERDE TOPLU SÖZLEŞME İSTİYORUZ!
Üniversiteler Belediyeler gibi Döner Sermaye ve Öz gelirleri olan kurumlardır. Yıllar süren hukuki mücadeleler sonucunda Belediyeler toplu sözleşme hakkına kavuşmuştur. Yetkili ve etkili sendika Eğitim İş izmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi olarak ilk Kurum İdari Kurulu Toplantımızın ilk gündemi toplu sözleşme talebi olmuştur. DEÜ Rektörlüğü’ne başvurumuzu yaptık.Uzun sürecek bir mücadele sonunda bizler de toplu sözleşme hakkımıza kavuşacağımızı biliyoruz.
Eğitim İş izmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubesi


TOPLU SÖZLEŞME:Kamu emekçilerinin toplu sözleşme yapma haklarının bulunduğu yönündeki ILO Sözleşmeleri ve Avrupa Sosyal Şartı doğrultusunda Türk yargısında da karşılık bulmuş ve Anayasamızın 90.maddesi kapsamında bu sözleşmelerin iç hukuk kuralı olarak uygulanmasını öncelikli ilke olarak belirlenmiştir. Yanı sıra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de Demir-Baykara/Türkiye davasına ilişkin kararında sendikaların maaş konusununda içinde bulunduğu çalışma koşullarına ilişkin toplu görüşme yapma hakkına sahip olmaları gerektiğini ifade etmiştir. Bu gelişmeler ardından Türkiye’de öz gelirleri olan birçok belediye toplu sözleşme yapmaya başlamıştır. Üniversitelerin de belediyeler gibi döner sermaye ve öz gelirleri olduğu göz önüne alındığında Dokuz Eylül Üniversitesi’ nde de toplu sözleşme yapılması olanağı bulunduğu görüşündeyiz. Öyle ki; Dokuz Eylül Üniversitesi bu durumda Türkiye’de toplu sözleşme yapan ilk üniversite olmak onurunu kazanmak yanında sözleşmede çalışanların maddi kazançlarından çok yerleşkelerde günlük yaşamı olumsuz etkileyen sorunları kalıcı şekilde çözüme kavuşturabilme şansı yakalayacaktır. Bu durum inanıyoruz ki, kurum içindeki çalışma iklimini olumlu yönde etkileyecek;öğretimin niteliğini, yayın sayısını ve kalitesini,işgörenlerin çalışma standartlarını en üst seviyeye çıkaracaktır.

Facebookmail

Mustafa Öğretmene Yapılan Saldırıyı Protesto Ettik

Doğanlar Hüsnü Bornovalı Ortaokulu Mustafa Öğretmene okul bahçesi çıkışında yapılan saldırıyı protesto etmek için düzenlenen basın açıklamasına katıldık.
Yeter artık diyoruz
Durdurun bu şiddeti diyoruz.
Sorumluları, Milli Eğitim bakanını, siyasal iktidarı göreve davet ediyoruz.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi

Oğuz Eminoğlu paylaştı: 17 Kasım 2018 Cumartesi

Facebookmail

ŞUBEMİZDE ATAMIZI ANDIK

Atatürk’ü anma etkinliği olarak şubemizde DEU öğretim üyesi Prof. Dr. Hakkı UYAR ile söyleşinin ardından Dersimiz Atatürk isimli filmi izledik.
Hakkı Uyar hocamıza, etkinliğimize çelenk gönderen Buca belediye başkanımız Levent PRİŞTİNA’ ya, etkinliğimize katılan Kurucu genel başkanımız Yüksel ADIBELLİ’ ye, çok değerli Muharip gazilerimize, Buca Rumeli Balkan Göçmenleri derneği başkanı Izzet ATAN’ a, eski Bucalılar sayfa yöneticilerine Özlem pastahanesi sahibi Ahmet ÖZKAN’ a, üyelerimize, Buca Temsilciliği başkanı Yusuf Kaya ve Buca temsilciliği üyesi öğretmenlerimize, okulumuz öğrencilerine çok teşekkür ederiz.
Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu aklımızın fikrimizin rehberi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygI, özlem ve minnetle anıyoruz.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi.

 

Facebookmail

KURUM İDARİ KURULU TOPLANTISINA KATILDIK

Yetkili Sendika olarak DEU Rektörlüğü ile kurum idari kurulu toplantısı yaptık. Üyelerimizin bize ilettiği tüm sorun, öneri, dilek ve temennileri Rektör yardımcılarımıza, Genel sekreterimiz ve yardımcılarına, daire başkanlarımıza ilettik. Toplantının yapıcı, olumlu çözüm odaklı geçmesine katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Taleplerimizin ilk maddesi toplu sözleşme isteğimiz oldu. Belediyelerde olduğu gibi Üniversiteler de de kurum bazında toplu sözleşme yapmak istiyoruz.
Eğitim iş İzmir 4 nolu Yükseköğretim şubesi

 

Facebookmail
1 2